Kity bitumiczne sprzedaje się w kartuszach, czyli takich samych opakowaniach jak uszczelniacze silikonowe czy akrylowe. Jest to istotne, bo equipment w niewielkim opakowaniu (o pojemności 310 ml) jest tańszy niż kilkulitrowa puszka masy izolacyjnej ( hydroizolacje) , a na pewno wystarczy do niewielkiej naprawy bitumicznego pokrycia dachowego lub hydroizolacji. Przeznaczone są do robienia izolacji pionowych i poziomych. Niektóre płynne folie polimerowe mogą być przeznaczone wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a inne dopuszczone są do użytku również na zewnątrz domu. Izoluje się nimi ściany i podłogi łazienek, tarasy i balkony, tuż przed położeniem glazury lub terakoty.

Zaleca się nanoszenie kleju w sposób mechaniczny, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu zaprojektowanego urządzenia, co ma zapewniać równomierną aplikację na krawędzi. Taśmy występują w różnych rozmiarach, co daje możliwość dostosowania ich do wysokości spoiny oraz wymogów technicznych projektu. Taśmy asfaltowe samoprzylepne Pokryte są jednostronnie warstwą kleju, co zapewnia łatwe ich przyklejenie do ścianki nawierzchni, gdzie powstanie połączenie technologiczne. Miejsca najbardziej narażone na działanie szkodliwych czynników to połączenia technologiczne, dylatacje, niedogęszczenia powierzchniowe, a także pojawiające się spękania i ubytki nawierzchni.

Hydroizolacje na podłożach betonowych oraz cementowych (ściany betonowe, fundamenty, wylewki, płyty konstrukcyjne). Jako preparaty gruntujące wykorzystuje się najczęściej wodne dyspersje asfaltowo-kauczukowe nakładane na podłoża betonowe, ceglane czy drewniane w postaci rzadkiej emulsji. Użycie materiałów bitumicznych wiąże się tez z pewnymi ograniczeniami. Masa do konserwacji pokryć dachowych Izohan SBS-B. Fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *